Inhalatorium Tężnia

Budowla wyglądem nawiązuje do tradycyjnych tężni. Zasada działania jest jednak zupełnie inna.
W inhalatorium tężnia wykorzystujemy halogenerator wytwarzający suchy aerozol solny.

Rozwój nowoczesnych technologii umożliwił stworzenie urządzenia, które jest zdolne wytworzyć suchy  aerozol NaCl. W takiej postaci spolaryzowane  ujemnie cząsteczki soli są w stanie dotrzeć do najdalszych miejsc drzewa oskrzelowego.

Bakteriobójcze właściwości suchego aerozolu NaCl pozwalają na wykorzystanie go w inhalacjach grupowych, w pomieszczeniach zamkniętych bez ryzyka wzajemnego zarażania się pacjentów. Takie inhalacje można prowadzić przez okrągły rok i bez względu na warunki panujące na zewnątrz i bez ryzyka wywołania bronchospazmu. Oczyszczamy układ oddechowy z nagromadzonych pyłów.

Halogenerator rozdrabnia sól do wielkości ziaren 1-5 mikronów i rozprowadza po inhalatorium.

Nie ma innej skutecznej metody wytwarzania aerozolu. Pamiętajmy sól nie paruje, sól pozostaje w roztworze. Wykorzystując to zjawisko fizyczne produkuje się sól warzoną poprzez odparowanie wody z solanki.

W istniejących tężniach o wysokości nawet 16m nie zawsze w strefie okołotęzniowej jest obecny aerozol więcej tu

Halogenerator jest  urządzeniem zautomatyzowanym wyposażonym w panel sterujący, z którego można wybrać jeden z sześciu programów dozujących. Posiada certyfikat medyczny jednostki notyfikowanej przez Ministerstwo Zdrowia. Dawkowanie zawiera się w granicach 4- 24 mg/m3. Tradycyjna tężnia nie jest w stanie zapewnić tak stabilnych warunków
Sól będąc naturalnie obecna w ludzkim organizmie docierając bezpośrednio na błonę śluzową, dzięki swojej higroskopijności powoduje rozrzedzanie zalegającego tam śluzu. Ułatwia tym samym jego usuwanie z dróg oddechowych poprzez odkrztuszanie. Dzięki właściwościom bakteriobójczym niszczy też ogniska infekcyjne. Nie ma niebezpieczeństwa przedawkowania soli. Terapeutyczna dawka soli jest tak znikoma a dużą skutecznośc terapeutyczną zawdzięczamy bezpośredniemu działaniu w miejscu problemu.

Haloterapia okazała się być niezwykle skuteczna we wszystkich problemach dróg oddechowych począwszy od przeziębienia po mukowiscydozę ciężką chorobę genetyczną. Doskonałe wyniki badań klinicznych w stosunku do
astmy
alergii
pochp
wspomaga leczenie mukowiscydozy
przewlekłe zapalenie oskrzeli
chorób laryngologicznych
alergiczny nieżyt nosa
przewlekłe stany zapalne zatok
zapalenie migdałków
zapalenie wiązadeł strun głosowych i krtani
infekcje gardła

Skuteczność terapii potwierdzają liczne badania kliniczne wykonane w wielu klinikach i uzdrowiskach na świecie.
Inhalatorium jest w pełni zautomatyzowane i wymaga jedynie obsługi w zakresie uzupełniania soli w zasobniku oraz okresowego czyszczenia.