Halogenerator Salsano

Halogenerator Salsano DC-409 – wytwarza wysoko-dyspresyjny suchy aerozol solny. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom generator dostarcza aerozol do pomieszczenia w sposób ciągły, co jest szczególnie ważne ze względu na fakt, że mikrocząsteczki swoją najwyższą aktywność utrzymują tylko przez około 100 sekund od momentu rozdrobnienia.

Piąta generacja  dzięki wykorzystaniu pomiarów wewnętrznych oraz algorytmu opracowanego przez specjalistów haloterapii i sterowania mikroprocesorowego umożliwiła wyeliminowanie czujnika stężenia aerozolu w inhalatorium. Był to  krytyczny element systemu. Optoelektroniczne układy pomiarowe wymagają częstego czyszczenia soczewek optyki oraz okresowej kalibracji w warunkach laboratoryjnych. Generowało to koszty serwisowe oraz okresowe wyłączenie haloterapii z oferty obiektu.

Warunkiem skuteczności haloterapii jest dotarcie cząstek aerozolu solnego do głębokich partii drzewa oskrzelowego, dlatego cząsteczki nie mogą przekraczać wielkości 5µm.

1.Informacje podstawowe o halogeneratorze

Aerozol wielkości 1-5µm

Pobierana moc 70W

Zasilanie 110-240V

Waga: 15 kg
Wymiary (szerokość / wysokość / głębokość): 455/555/323 mm

Montaż należy wykonać zgodnie z rysunkiem poniżej. Pamiętaj o urządzeniach do utrzymania odpowiednich warunków niezbędnych podczas wytwarzania aerozolu solnego. Więcej informacji znajdziesz TU

Wentylacja w inhalatorium musi być wymuszona i ukierunkowana. Całe powietrze wentylacyjne musi przepływać przez pomieszczenie techniczne gdzie zainstalowany jest halogenerator.

2.Haloterapia może być wykorzystywana jako usługa zdrowotna

Sanatorium jest naturalnym miejscem gdzie wykorzystywana jest haloterapi

Inhalacje suchym aerozolem solnym powstrzymują rozwój przeziębień, oczyszczają drogi oddechowe. Szkoła dając haloterapię  dba o zdrowie swoich podopiecznych wychodząc na przeciw  zagrożeniom cywilizacyjnym.

Oczyszczenie układu oddechowego skutkuje zwiększoną wydolnością i poprawą wyników.

Mniejsza aktywność fizyczna spowalnia pracę układu oddechowego co skutkuje zaleganiem śluzu. Inhalacje suchym aerozolem solnym rozrzedzają wydzielinę i ułatwiają jej wydalenie.

SPA ukierunkowane na poprawę zdrowia na bieżąco śledzą potrzeby społeczne. Jednym z najistotniejszych problemów dzisiejszego społeczeństwa jest niewydolny układ oddechowy. Niedobory tlenu spowalniają pracę mózgu i wszystkich naszych organów. Jesteśmy smutniejsi, mniej wydajni w pracy i ciągle zmęczeni.

Walka ze smogiem to proces długofalowy rozciągnięty w czasie, niemożliwe jest wykluczenie pyłów z naszego powietrza, nie możemy tego zrobić szybko.

ale

Z pomocą haloterapii możemy szybko i bezpiecznie oczyścić nasz układ oddechowy.

3.Zalety stosowania halogeneratora suchego aerozolu solnego

Pobór energii to zaledwie 70W. Możliwośc stosowania soli warzonej.

Badania kliniczne dowodzą wysokiej skuteczności haloterapii w stosunku do wszystkich schorzeń układu oddechowego.

Profesor Samoliński z Uniwersytetu Medycznego szacuje, że liczba alergików i astmatyków w naszym kraju może sięgać niemal 19mln.

Któż z nas nie zna problemów z zatokami?

Skuteczność haloterapii sięga 80% w stosunku do wszystkich schorzeń dróg oddechowych.

Tężnia Salsano

Samodzielne inhalatorium typu Tężnia. Z Tężni Salsano można korzystać przez cały rok z zachowaniem precyzyjnie ustalonego stężenia areozolu solnego.

Inhalatorium Salsano

Inhalatorium wewnętrzne Salsano

Kompleksowe Inhalatorium wewnętrzne Salsano. Specjalnie opracowane rozwiązania pozwalają stworzyć Inhalatorium niemal każdym pomieszczeniu.