Inhalatorium  Salsano

Inhalatorium można stworzyć w niemal każdym pomieszczeniu. Należy jedynie wyposażyć go w specjalistyczne urządzenia. Suchy aerozol solny dostarczany jest do pomieszczenia haloterapii z sąsiadującego przez ścianę pomieszczenia technicznego, co daje wygodę w czasie obsługi i zabiegów konserwacyjnych. Niezawodny system Salsano gwarantuje łatwość obsługi przy bardzo niskich kosztach eksploatacji.

Inhalatorium wewnętrzne Salsano

1. Dlaczego stężenie aerozolu solnego w Inhalatorium Salsano jest stabilne przez cały cykl inhalacji?

Do prawidłowego funkcjonowania Inhalatorium niezbędne jest zapewnienie właściwych parametrów pracy przez cały cykl terapeutyczny, a w szczególności niezbędne są:

Prawidłowa cyrkulacja powierza odpowiada za równomierne nasycenie aerozolu solnego w całym pomieszczeniu. Ważnym jest właściwe ukierunkowanie ciągu wentylacyjnego oraz stworzenie nadciśnienia w pomieszczeniu technicznym. Celem jest aby w każdym miejscu pomieszczenia inhalatorium panowały identyczne warunki terapeutyczne. Właściwe usytuowanie wentylatorów wyciągowych, które odpowiadają za równomierne rozłożenie aerozolu ma kluczowe znaczenia dla tworzenia terapeutycznych warunków.

Czystość i właściwe parametry wigotnościowo-temperaturowe powietrza gwarantują komfort i skuteczność inhalacji. Za właściwe stężenie aerozolu solnego w znacznej mierze odpowiada wilgotność powietrza. Właściwa wilgotność powietrza umożliwi prowadzenie terapii przez cały rok z zachowanie parametrów inhalacyjnych. Niektóre pory roku charakteryzują się podwyższoną wilgotnością powietrza. Pojedyncze małe cząsteczki suchego aerozolu solnego stają się wówczas higroskopijne i pochłaniają wodę z powietrza zwiększając swój rozmiar. Następnie te powiększone mokre cząsteczki łączą się w procesie koagulacji w jeszcze większe cząstki. Większe cząsteczki nie docierają do głębszych partii drzewa oskrzelowego, zmniejszając tym samym pozytywne efekty haloterapii.  Więcej informacji na ten temat TU

Do wytwarzania suchego aerozolu solnego w Inhalatorium Salsano zastosowano Halogenerator Urządzenie jest w pełni bezpieczne a cząsteczki aerozolu mają wielkość 1-5µm co pozwala na docieranie do najgłębszych partii drzewa oskrzelowego, czyniąc terapię niezwykle skuteczną w walce ze wszystkimi problemami układu oddechowego. Oczyszczanie układu oddechowego poprawia ogólną wydolność organizmu, a osobom z problemami zdrowotnymi przyśpiesza powrót do zdrowia.

2. W celu zapewnienia właściwego stężenie aerozolu solnego niezbędne są właściwe urządzenia

Halogenerator Salsano DC-407 – wytwarza wysoko-dyspersyjny suchy aerozol solny. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom generator dostarcza aerozol do pomieszczenia w sposób ciągły, co jest szczególnie ważne ze względu na fakt, że mikrocząsteczki swoją najwyższą aktywność utrzymują tylko przez około 100 sekund od momentu rozdrobnienia. To jest czas kiedy cząsteczki powinny znaleźć się w naszym drzewie oskrzelowym. Mikroskopijne cząsteczki docierając do najgłębszych partii układu oddechowego skutecznie z użyciem naturalnej substancji regenerują i pomagają nam powrócić do dobrej kondycji.

Powietrze dostarczane do inhalatorium powinno być oczyszczone przez filtr. Inhalatorium usytuowane w pomieszczeniach wewnątrz budynku jest narażone w mniejszym stopniu na wahania wilgotności powietrza. Niemniej nie da się uniknąć sytuacji gdy wilgotność przekracza właściwy próg, dlatego warto uwzględnić instalację osuszacza w pomieszczeniu technicznym. Podwyższona wilgotność już na etapie rozdrabniania soli w młynie halogeneratora spowoduje, że cząsteczki pochłaniając wodę z powietrza stają się lepkie i łączą się ze sobą. Uniemożliwia to wytworzenie aerozolu o wielkości cząstki 1-5µm.  Dlaczego warto stosować osuszacz dowiesz się TU

Pomieszczenie inhalatorium z halogeneratorem

Do prawidłowej pracy inhalatorium niezbędne jest zapewnienie prawidłowej wentylacji, która odpowiada między innymi za właściwe parametry stężenia aerozolu solnego podczas cyklu terapeutycznego.
Najczęściej wystarczającym jest zastosowanie dwóch wentylatorów. Jeden z nich wdmuchuje powietrze do pomieszczenia technicznego, drugi wyrzuca powietrze z inhalatorium na zewnątrz.
Kierunek ciągu wentylacyjnego rozpoczyna się od wentylatora tłoczącego powietrze do pomieszczenia technicznego. Powstaje nadciśnienie w pomieszczeniu technicznym. Halogenerator wytwarza aerozol solny, miesza powietrzem i wdmuchuje do inhalatorium. Aby zapewnić równomierny rozkład aerozolu w całym pomieszczeniu inhalatorium, należy zainstalować wentylator wyciągowy po przeciwnej stronie w stosunku do miejsca montażu halogeneratora, Wentylator wyrzuca zużyte powietrze na zewnątrz.

3. Zalety Inhalatorium Salsano

Zapotrzebowanie na energię elektryczną podczas sesji oscyluje w granicach około 0,15 kW. Zużycie soli ok 30g/h zatem koszt soli to około 0,05zł/h.
Mikroprocesorowe sterowanie gwarantuje doskonałą powtarzalność sesji terapeutycznych. Zostało to potwierdzone w akredytowanym laboratorium w procesie certyfikacji wg normy PN-EN 60601-1 dla urządzeń medycznych.

Laboratorium akredytowane przebadało urządzenie na zgodność z normami zharmonizowanymi. Analiza badań klinicznych przeprowadzonych w licznych obiektach medycznych sprawiła zakwalifikowanie urządzenia jako wyrób medyczny w klasie IIa. Potwierdzona skuteczność w stosunku do wszystkich schorzeń układu oddechowego.

Inhalacje zbiorowe w pomieszczeniach zamkniętych narażają jej uczestników na wzajemne zarażanie drogą kropelkową. Posługując się suchym aerozolem solnym minimalizujemy to zagrożenie z powodu jego bakteriobójczych właściwości.
Różne pory roku różnie wpływają na drogi oddechowe. Alergia na pyłki pojawia się w okresie pylenia roślin, inhekcje najczęściej dopadają nas jesienią i zimą. Problemy z zatokami czy astmą mamy przez okrągły rok. Na wszystkie te problemy pomocną okazała się haloterapia. W inhalatoriach Salsano możemy korzystać z jej dobrodziejstw przez okrągły rok.
Do niedawna haloterapię kojarzono z grotami solnymi, a aerozol, który miał tam byc obecny w atmosferze miał samoczynnie powstawać. Nikt nie wyjaśniał jakie zjawisko fizyczne miałoby to sprawić. Na szczęście ten okres nieświadomości odchodzi w przeszłośc. Dziś wiemy że kruchy solne na ścianach i podłodze nie mogą być źródłem aerozolu solnego. Obiekt haloterapii nie jest już powiązany z konieczności zakupu 20 ton soli. Sól w tym pomieszczeniu nie jest potrzebna. Ściany, podłoga i sufit powinny umożliwiać okresowe sprzątanie aby pozbyć się nagromadzonych pyłów i alergenów. To nowe podejście do haloterapii oszczędza nam na kosztach adaptacji pomieszczenia. Wystarczy posprzątać pomieszczenie, ewentualnie pomalowac czy udekorować ściany. Nie wysypujemy już ton soli na podłogę. Przecież nie mielibyśmy jak tego posprzątać.
Skoro już wiemy że to aerozol w powietrzu, który wytwarza halogenerator jest kluczem do sukcesu i poprawy zdrowia, to wystarczy że uprzątniemy jakiekolwiek pomieszczenie przeznaczając je na inhalatorium.
Chętnie dzielimy sie wiedzą wspierając powstawanie profesjonalnych obiektów haloterapii małych i dużych. Możecie Państwo liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie realizacji projektu.