Haloterapia Joga

Oddychanie harmonizuje cały układ nerwowy i balansuje pracę mózgu.

Jak haloterapia wspomaga jogę?

Asany wykonywane w pomieszczeniu wyposażonym w halogenerator przenosi nas do środowiska bogatego w aerozol solny. Symuluje to atmosferę kopalni soli lub obszarów nadmorskich i okołotęzniowych.

Zastosowanie generatora aerozolu solnego pozwala korzystać z dobrodziejstw haloterapii w dowolnym miejscu.

Haloterapia a jogaNa przestrzeni wieków jogini wypracowali bardzo wiele ćwiczeń oddechowych. Dzięki uregulowanemu oddechowi uzyskujemy pokój ducha. Mając kontrolę nad nim możemy poprawić pracę. Oddech spazmatyczny powoduje nieregularną pracę serca. Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zajęcia, w pierwszej kolejności ureguluj swój oddech. Uspokoi to twoje ciało i uciszy umysł.

Prawidłowy oddech jest integralną częścią jogi. Z medycznego punktu widzenia, najważniejsze dla organizmu jest sprawne działanie wszystkich układów, w których co trzeba podkreślić z cała mocą motorem napędowym jest układ krwionośny i oddechowy. Świadome oddychanie jest ważną częścią każdej pozycji jogi. Starożytni jogini opracowując techniki oddechowe obserwowali niemowlęta.

Oddech jogiczny wykonuje się zawsze przez nos i nie ma żadnych przerw między wdechem i wydechem. Może stanowić on oddzielne ćwiczenie, wykorzystywany jest również przez techniki relaksacyjne. Wystarczy niewielka praktyka, aby oddech ćwiczony podczas zajęć jogi stał się normalnym sposobem oddychania. Oddychając głęboko podczas seansu haloterapii możemy odnieść maksymalne korzyści. Dlatego warto zwrócić uwagę na sposób oddychania i wypracować najzdrowszy i najlepszy dla nas.
Tymczasem nasz tryb życia i niski poziom aktywności fizycznej spowodowały niekorzystne zmiany nawyków oddechowych. A przecież oddychanie jest jedną z najważniejszych funkcji ciała od których zależy praca wszystkich pozostałych funkcji życiowych.
Ćwiczenia oddechowe zwiększają wentylację płuc pozwalając dotrzeć aerozolowi solnemu do głębszych partii układu oddechowego.

Joga + haloterapia = równowaga ciała, umysłu i duszy