Tai Chi i haloterapia

tai_chiTai Chi ,Tai Ji jest formą gimnastyki uprawianą powszechnie w Chinach. Dzięki swym niewątpliwym zaletom została upowszechniona na całym świecie. Jest sztuką samodoskonalenia poprzez naukę panowania nad własnym ciałem i umysłem, będąc bezpieczna formą rekreacji ruchowej dla osób w każdym wieku o różnej sprawności fizycznej.

Ćwicząc w ciszy, skupiamy swoją uwagę na sobie, co w efekcie daje wzrost świadomości własnego ciała i jego naturalnych potrzeb.

Łagodne harmonijne ruchy zwiększają elastyczność mięśni i ścięgien, rozluźniają stawy oraz wzmacniają grupy mięśni odpowiedzialne za prawidłową, naturalną postawę ciała. Nasz organizm dzięki temu zwiększa siłę,elastyczność i odzyskuje równowagę, uelastyczniają się więzadła kręgosłupa, wzmacniają się mięśnie szkieletowe stabilizujące sylwetkę. Oddech podąża za ruchem jest skoordynowany z wolnymi i głębokimi oddechami, dłuższymi lub krótszymi w zależności od wykonywanych ruchów

Oddech jest pod naszą kontrolą, jest elementem harmonijnie pracującego organizmu.
Dotleniony zrelaksowany organizm objawia się zwiększeniem wydolności krążeniowo – oddechowej, wzmacnianie sił odpornościowych, zmniejszenie poczucia zmęczenia, poprawę pamięci i koncentracji.

Tai chi uwalnia nas od napięć, uwaga nasza skierowana jest na harmonię prawidłowo wykonywanych ruchów, zaprzyjaźniamy się ze swoim ciałem

Wykonując ćwiczenia Tai Chi w atmosferze bogatej w aerozol solny symulujemy sytuację jakbyśmy ćwiczyli na brzegu wzburzonego oceanu lub w czynnej kopalni soli.
Oddychanie powietrzem nasyconym aerozolem solnym powoduje że dodatkowo oczyszczamy i usprawniamy drogi oddechowe.
Cząsteczki soli docierają do najgłębszym zakątków naszego drzewa oskrzelowego, rozpuszczają zalegającą wydzielinę przesyconą zanieczyszczeniami uwalniając uwięzione rzęski. Nasz układ oddechowy oczyszcza się, odzyskuje sprawność, poprawia się wydolność naszego układu oddechowego.