Halogenerator, generator aerozolu solnego do grota solna i inne obiekty haloterapii.

Najczęściej kryterium decydującym o wyborze urządzeń jest cena. Koncentrowanie się przede wszystkim na finansowej stronie przedsięwzięcia prowadzi najczęściej do sytuacji zaangażowania środków finansowych w urządzenia, które mogą nie spełniać naszych oczekiwań. Standardowym podejściem jest chęć rozpoczęcia działalności przy minimalnych nakładach finansowych. Czy stać nas na to?

Warto już na początku rozważyć kupno urządzeń docelowych, które będą świadczyć o profesjonalizmie  i od razu zaczną się amortyzować. Rosnąca konkurencja na rynku SPA wymusza oferowanie usług na najwyższym poziomie, co dla klientów oznacza wysoki poziom usług i jest bezpośrednio związany ze standardem urządzeń w obiekcie SPA. Klient, który może wybierać spośród usług wielu ośrodków oferujących usługi na tym samym poziomie cenowym, częściej będzie kierował się rodzajem i poziomem oferowanych usług.
Należy zwrócić uwagę na zadowolenie klienta ponieważ w dobie internetu zarówno dobra jak i zła sława szybko ujrzy światło dzienne.
Jeżeli więc nie spełnimy oczekiwań naszego klienta – możemy stracić zaufanie szerokiej rzeszy potencjalnych klientów. Klient coraz bardziej świadomy swoich potrzeb szuka prawdziwych usług a nie tylko złudnych obietnic i usług z pogranicza czarów.

Halogenerator jest urządzeniem automatycznym. Zastosowanie w jaskini solnej pomaga na alergie, astmy i inne problemy układu oddechowego. Pierwszą osobą, która zauważyła, że powietrze bogate w aerozol solny ma zbawienny wpływ na zdrowie był dr Feliks Boczkowski z Wieliczki. Obserwował on górników pracujących w Kopalni. Zauważył, że nie chorują oni na choroby układu oddechowego. Tak rozpoczął się dynamiczny rozwój haloterapii, który trwa do dnia dzisiejszego. Dziś nie mamy możliwości, podobnie, jak górnicy wytwarzać aerozolu w sposób naturalny. Z tego powodu powstały specjalne urządzenia – halogeneratory, które wytwarzają aerozol solny. Można je zainstalować w dowolnym pomieszczeniu przeznaczonym na pobyt ludzi. Wiele obiektów użyteczności publicznej może poszerzyć swoją ofertę o haloterapię. Górnicy podczas pracy byli aktywni fizycznie, co zwiększało wentylację płuc. Dziś, podobnie, jak oni możemy korzystać z inhalacji aerozolem solnym podczas aktywności fizycznej takiej, jak fitness, joga, siłownia, taniec, wszystko według naszych upodobań. Zdrowie jest wartością nie do przecenienia. Halogenerator cena w porównaniu z ceną zdrowia jest niewielkim kosztem, który może znacząco poprawić zdrowie klientów odwiedzających nasz obiekt.

Warto wspomnieć również, że suchy aerozol solny posiada właściwości bakteriobójcze. Nie możemy tego powiedzieć o aerozolu wilgotnym stosowanym w przypadku rozpylania solanki. Z tego względu inhalacje aerozolem wilgotnym odbywają się z reguły indywidualnie, ponieważ nie istnieje wówczas ryzyko zakażeń infekcyjnych. Inhalacje suchym aerozolem solnym mogą odbywać się zbiorowo, ponieważ czynniki chorobotwórcze wydychane przez inne osoby są neutralizowane przez bakteriobójczy suchy aerozol solny.

Ta właściwość suchego aerozolu pozwala na bezpieczne stosowanie haloterapii w różnych obiektach. Nasi klienci nie muszą obawiać się, zakażeń drogą kropelkową w trakcie wizyty w naszym obiekcie. Halogenerator w naszym obiekcie uatrakcyjni pobyt oraz zachęci klientów do częstszego odwiedzania i korzystania z naszych usług.